👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه تحقیق سوگیری تفسیر 21 صفحه

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه تحقیق سوگیری تفسیر 21 صفحه

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق سوگیری تفسیر بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

21

حجم

33/342 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

مبانی نظری و پیشینه تحقیق سوگیری تفسیر نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روانشناسی می باشد که در آن به چارچوب نظری و پیشینه پژوهش می پردازیم.سوگیری تفسیر گرایش به تفسیر اطلاعات مبهم به شیوه‌ای تهدیدآمیز تعبیر می‌شود (مورفی، هیرچ، متیوز، اسمیت و کلارک، 2007).مبهم بودن اغلب موقعیت‌ها و سرنخ‌های اجتماعی، زمینه را برای تحریف معنای آن‌ها فراهم می‌سازد (کلارک و ولز، 1995؛ امیر و برد، 2008).

در اختلال اضطراب اجتماعی، این تحریف به صورت سوءتعبیر موقعیت‌های اجتماعی و دریافت نتایج منفی از محرک‌های اجتماعی رخ می‌دهد. در تبیین این سوءتعبیر، امیر و فوآ (2001) فرض کرده‌اند که معانی مختلف یک رویداد مبهم، معمولاً به صورت ناخواسته فعال می‌شوند اما پس از آن برای ورود به هوشیاری از طریق فرآیند بازداری متقابل با هم رقابت می‌کنند. در این فرآیند رقابتی، معانی‌ای که در گذشته مکرراً دریافت شده‌اند تمایل دارند چیره شوند زیرا بدون نیاز به انتخاب هوشیارانه پذیرفته می‌شوند. 

در این شرایط، سوگیری تفسیر یعنی تمایل به تفسیر اطلاعات مبهم به شیوه‌ای تهدیدکننده مطرح می‌شود. سوگیری تفسیر تحت تاثیر دو برآورد تخمینی رخ می‌دهد:

نخست تهدید ادراک شده از نشانه‌های اجتماعی و سپس هزینه هیجانی نشانه‌های اجتماعی که منظور از هزینه هیجانی، تاثیر ادراک شده موقعیت اجتماعی بر فرد است (شفیلد ، کولز  و گیب ، 2007). در مجموع باید گفت از آنجا که سوگیری تفسیر اضطراب انتظاری برای موقعیت‌های اجتماعی آینده را موجب می‌شود (اسمیت و کلارک، 2007)، در وهله نخست با افزایش پریشانی شخص مبتلا و سپس از طریق تقویت اجتناب از موقعیت‌های اجتماعی، تداوم اضطراب اجتماعی را منجر می‌شود. 

فهرست مطالب

فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه

1-5- تعریف مفهومی سوگیری تفسیر    13

1-6- تعریف عملیاتی سوگیری تفسیر    14

2-1- مبانی نظری    

2-1-2-2- سوگیری تفسیر در اضطراب اجتماعی    41

2-2- پیشینه عملی    42

2-2-2- سوگیری تفسیر در اضطراب اجتماعی    45

2-2-3-2- تعدیل سوگیری تفسیر در اضطراب اجتماعی    50

2-2-4- تعامل سوگیری توجه و سوگیری تفسیر در اضطراب اجتماعی    53

فهرست منابع

منابع فارسی    

منابع انگلیسی 

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوينت مقدمه اي بر تئوري حسابداري (فصل اول کتاب تئوري حسابداري(1) ولک و همکاران، ترجمه کرمي و تاجيک) پاورپوینت بررسی مدیریت ماشین آلات در پروژه ، مدیریت تشکیلات کارگاهی پاورپوینت تئوری های اقتصادی کلاسیک و نئوکلاسیک شعر انقلاب و فرهنگ شهادت در آن مسوولیت مدنی دولت اسلامی نسبت به جبران ضرر