👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوينت بررسي شهرسازي ايران در قرن هاي 7 تا 13هجري

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوينت بررسي شهرسازي ايران در قرن هاي 7 تا 13هجري

پاورپوينت بررسي شهرسازي ايران در قرن هاي 7 تا 13هجري در 40 اسلايد زيبا و قابل ويرايش با فرمت ppt

مشخصات فايل

تعداد صفحات

40

حجم

4/655 کيلوبايت

فرمت فايل اصلي

ppt

توضيحات کامل

پاورپوينت بررسي شهرسازي ايران در قرن هاي 7 تا 13هجري در 40 اسلايد زيبا و قابل ويرايش با فرمت ppt

فهرست مطالب

- مقدمه

- کليات

- ساختار

-عناصر

- چيدمان

- جمع بندي

- منابع

چکيده:

خوارزمشاهيان نام خاندان شاهنشاهي ترک‌تبار-ايراني است که از سال ??? تا سال ??? ه. ق، برابر با ???? تا ???? ميلادي بر ايران فرمانروايي کردند.

حکومت خوارزمشاهي به عنوان يکي از بزرگ‌ترين قدرت‌هاي تاريخ ميانه ايران تغييرات بسياري در تاريخ ايران ايجاد کردند. خوارزمشاهيان که از درون حکومت سلجوقي سر برآورده و به تدريج مسير استقلال تا پيروزي بر ايشان را پيمودند، تلاش کردند با بهره­گيري از سياست‌هاي اين حکومت بزرگ، نوع ويژه­اي از قدرت را براي خود برگزينند.

آنها که نمي‌خواستند با تقسيم اختيارات در بين امرا، شاهزادگان و ديوان‌سالاران به مانند حکومت سلجوقي قدرت يکپارچه خود را چهل تکه کنند، سعي کردند با انتخاب خوارزم به عنوان تنها مرکز قدرت و تمرکز عمده ابزارهاي قدرت در اين شهر، حاکميت را خود در دست بگيرند. خوارزمشاهيان که دوران شکل­گيري را در خوارزم آغاز کرده بودند، در ادامه نيز همچنان اين شهر را به عنوان تنها مرکز قدرت انتخاب کردند. آنها قلمرو خود را گسترش داده و جغرافياي سرزمين خود را به تدريج از يک حکومت محلي تا حد يک امپراتور گسترش دادند.

ايلخانان يا ايلخانيان نام سلسله‌اي مغول است که از سال ??? تا ??? ه‍. ق. معادل ???? تا ???? ميلادي در ايران حکومت مي‌کردند و فرزندان چنگيزخان مغول بودند. لشکريان چنگيزخان نخستين بار در سال ??? ه‍. ق. معادل ???? ميلادي به خراسان حمله نمودند. چنگيزخان در سال ???? ميلادي به مغولستان بازگشت و در آنجا درگذشت. سال ???? م. منگو يا منگل، خان بزرگ يا قاآن، بر آن شد تا با اعزام برادرانش هولاکو و قوبيلاي (کوبلاخان) به ترتيب به ايران و چين پيروزي‌هاي مغولان را تحکيم و تکميل کند. هولاکو با فتح ايران سلسله ايلخانيان ايران و قوبيلاي با فتح چين سلسله يوان چين را بنيان نهادند. ايلخانان يعني خانان محلي و غرض از اين عنوان آن بوده‌است که سمت اطاعت ايلخانان را نسبت به قاآنان مي‌رسانند و اين احترام همه وقت از طرف ايلخانان ايران رعايت مي‌شده‌است. فتح ايران به دست هلاکوخان پيامدهاي مهمي چون پايان کار اسماعيليان و انقراض خلافت عباسيان در پي داشت. ايلخانان در ابتدا دين بودايي داشتند اما به تدريج به اسلام گرويدند. ايلخانان مسلمان خود را سلطان ناميده و نام‌هاي اسلامي برگزيدند.

👇محصولات تصادفی👇

ترجمه مقاله روند کاهش پوشش دهی بیمه ی خدمات درمانی برای کودکان نزدیک به خط فقر پاورپوینت آزمون فرضیه، میانگین ها (آزمونهای مقایسه میانگین zو t) درس روش های آماری پیشرفته پرسشنامه ناسازگاری زناشویی اسپانیر با نمره گذاری، روایی و پایایی پاورپوینت بررسی دستگاه های حفر تونل (TBM) پاورپوینت استفاده از رویکرد زنجیره ارزش در بررسی عوامل داخلی ماتریس IFE