👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوينت بررسي نظريه هاي مهاجرت

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوينت بررسي نظريه هاي مهاجرت

پاورپوينت بررسي نظريه هاي مهاجرت در 25 اسلايد بسيار زيبا و قابل ويرايش آماده ارائه با اسلايدشو با فرمت pptx و رعايت تمامي استانداردهاي زبان فارسي.

مشخصات فايل

تعداد صفحات

25

حجم

4144/940 کيلوبايت

فرمت فايل اصلي

pptx

توضيحات کامل

پاورپوينت بررسي نظريه هاي مهاجرت در 25 اسلايد بسيار زيبا و قابل ويرايش آماده ارائه با اسلايدشو با فرمت pptx و رعايت تمامي استانداردهاي زبان فارسي.

فهرست مطالب

مقدمه

نظريه کارکردگرايان

نظريه وابستگي مهاجرت

نظريه مهاجرتي مايکل تودارو

نظريه عوامل مياني اورت، اس، لي‌

نظريه سيستمي مهاجرت

بخشي از متن

مهاجرت شکلي از تحرک جغرافيايي يا مکاني جمعيت است که بين دو واحد جغرافيايي انجام مي‌گيرد. اين تحرک بايد به تغيير محل اقامت معمولي فرد از مبدا يا محل اقامت قبل از مهاجرت وي، به مقصد يا محل اقامت جديد بينجامد. بنا به تعريفي ديگر مهاجرت عبارت است از جابه جايي مردم از مکاني به مکاني ديگر به منظور کار يا زندگي. به بيان ديگر مهاجرت ترک سرزمين، خويشاوندان و دوستان و اقامت در محلي ديگر است و مهاجر کسي است که از جايي به جاي ديگر برود و يا از سرزميني به سرزمين ديگر هجرت کند.‌‌ ‌به طور کلي در خصوص عوامل موثر در شکل گيري مهاجرت،‌ ‌ديدگاههايي متفاوت وجود دارد. در مورد مهاجرتهاي روستا - شهري کارکردهاي اقتصادي،‌‌ ‌اجتماعي، سياسي، جمعيتي، ارتباطي، اداري و غيره موثر هستند. علل مهاجرت هاي روستا شهري با انواع مهاجرت متناسب با بيکاري، فقر عمومي، امکانات شهري، کسب پايگاه اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي، رشد جمعيت و محدوديت کشاورزي، تفاوت درآمدي بين ساکنان شهري و روستايي ارتباط دارد. در خصوص مهاجرت هاي روستا - شهري نظراتي گوناگون و متنوع ارائه شده است؛ اما مشخصاٌ چهار نظريه را مي‌توان در اين نوع مهاجرت ها بيان نمود:

   و ...

👇محصولات تصادفی👇

ترجمه مقاله مقاله ي موضوعي حسابداري ارزش متعارف و دارايي هاي ناملموس، آسيب رساني به سرقفلي و انتخاب مديريت پروژه کارآفرینی احداث کارخانه 250 تنی گچ جابر پرسشنامه شناسایی علل تاثیرگذار برون سپاری خدمات شهری با مدل سوات ترجمه فارسی فصل 5، 6 و 7 کتاب استنباط آماری کاسلا برگر مرور زمان کیفری در فقه و حقوق افغانستان